Ці загадкові літери Я, Ю, Е, Ї.
| 19.03.2014, 19:36 |
Тема: Ці загадкові літери Я, Ю, Е, Ї. Мета: закріпити знання про букви, які позначають два звуки; розвивати артикуляційно-слухові відчуття; продовжити роботу над звуко - буквеним аналізом слів; формувати у дітей виразність читання віршованого тексту; виховувати в учнів любов та бережливе ставлення до природи, до її мешканців. Обладнання: презентація, малюнки для розфарбування. Форми роботи: колективна, індивідуальна, парна.
Хід уроку
І.Оргмомент
Вже дзвінок нам дав сигнал. Працювати час настав. Тож і ти часу не гай, Працювати починай!
ІІ. Повторення та закріплення вивченого. 1. Мовна розминка.
Буква Я, немов віночок, Без музики йде в таночок.
2. Звуко – буквений аналіз слів: ( слайд 2 -5 ) Яблуко, ялинка, їжак, поїзд, верблюд, в’юн, єнот, заєць.
3. Запис складів, слів під диктування. Ян, ен, єв, яц, їд, юл, їв, Юшка, юрта, їхати, ярмарок, їдальня, якір, солов’ї, літає, каюта.
ІІІ. Виконання письмових завдань. (слайд 6) 1. Запиши слова у дві колонки: а) в першу слова, в яких букви я,ю,є,ї позначають два звуки; б) в другу – один звук. Їжачок, яблуко, Юрко, пісня, верблюд, заєць, малюнок, яма, неділя, маяк, якір, юшка, ялинка, язик, ячмінь, усю, земля, яйце, няня, солов’ї, моряк, їдальня, гаї, єнот, Європа.
2. Встав голосні. (слайд 7-8) .ля .шку вранці .ла, .ля .шки не хотіла.
3. Розфарбуй малюнок. ( у кожного учня на парті роздрукований малюнок)(слайд 9)
Для хлопчиків: Я – зелений, Ї – червоний, Ю – коричневий, Є – чорний Для дівчат: Я – червоний, Ю – синій, Ї – рожевий, Є – блакитний.
ІV. Робота над казкою (слайд 10) ЄНОТ І ЄХИДНА (Казка) Жив-був маленький Єнот. Він був дуже допитливим, але бояв- ся ходити до лісу сам. Якось Єнот зустрів незнайомого звіра і тро- хи злякався. — Х-хто ти? Я-як тебе звати?— запитав, заїкаючись Єнот. — Єхидна,— відповів звір. У нього були довгі, як у їжака, гол- ки і довгий ніс. — Не бійся мене, ходімо зі мною до лісу за суницями. — Я боюся ходити до лісу,— відповів Єнот. — Не бійся, я буду біля тебе і нам не буде страшно,— відпові- ла Єхидна. Подумав Єнот і погодився. Пішли вони до лісу, нарвали повні кошики суниці іповернулися додому. Відтоді Єноті Єхидна завжди ходили разом у ліс по ягоди.
- Перевірка розуміння змісту казки. - Чого навчила вас ця казка? - Я прочитаю ще раз казку, а ви плескотом у долоні вказуєте слова з буквою «Є».
V. Робота над загадками.
Давайте розгадаємо загадки, а у зошит запишемо відгадки. Слайд № 11 Є у лісі звір пухнастий, А у нього хвіст смугастий. Знає звір багато нот, Називається …..(єнот)
Слайд №12 Ні, це зовсім не їжак, Хоч на тілі голки видно, Не комаха і не птах, Цю істоту звуть ….(єхидна)
Слайд №13 Пара довгих вушок, Сіренький кожушок. Скорий побігайчик, Як він зветься?...(заєць)
Слайд №14 Це який дивак знадвору Носить здобич у комору Не на спинці у мішку, А сховавши за щоку? (хом’як)
VI. Підсумок уроку (слайд 15)
Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок. За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!
|
Категория: урок | Добавил: Tata
|
Просмотров: 664 | Загрузок: 3
| Рейтинг: 0.0/0 |
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]
|